Muž načrtne vektorové ilustrace na průhledném pozadí

Fyziologický funkční princip penis expandérů PeniMaster ®

Tři rychlostní stupně jako ilustrace principu činnosti

Část těla roste nebo mění tvar, když se v ní budují nové tělesné buňky. U mužského genitálu tento přirozený proces končí nejpozději po dovršení 19. roku života. Pokud se má penis následně ještě zvětšit nebo narovnat, potřebuje jeho tkáň dlouhodobější stimulaci, která může stimulovat další růst buněk. Za tímto účelem PeniMaster vystavuje končetinu fyzické tahové síle - odtud název " penis expander " nebo penis stretcher pro tato zařízení.

Zkušenosti ukazují, že penis se může po několika měsících protahovací léčby PeniMasterem prodloužit a zvětšit, protože nové tělesné buňky rostou fyziologicky trojrozměrně ve všech směrech, pokud je aplikace úspěšná. Dlouhodobá léčba může také kompenzovat zakřivení v genitáliích. Výsledky dlouhodobějšího užívání pravděpodobně zůstanou.

Krátkodobé užívání může vést k dočasnému prodloužení penisu v důsledku natahovacích účinků.

Protahovací kúra může také působit jako silový trénink na erektilní tkáň a případně zlepšit její erekční tvrdost a celkovou sexuální výdrž .

více o oblastech použití


Zvětšení penisu pomocí expandéru
Růst buněk do délky a obvodu prostřednictvím PeniMasterRůst buněk do délky a obvodu prostřednictvím PeniMaster
Obr. 1
Moderní expandéry penisu vyvíjejí podélnou tažnou sílu 200-1200 gramů na penis po dobu několika hodin denně po dobu několika měsíců. Tělo může na tento stres reagovat tvorbou nových tělesných buněk v penisu. Protože buňky těla mají trojrozměrnou expanzi ve všech směrech, zkušenosti ukázaly, že penis obvykle roste do délky a tloušťky (nové buňky jsou zobrazeny růžově).

Oblasti použití protahovacích strojů pro formování postavy

 • tělo se přizpůsobuje dlouhodobějším tlakovým a tahovým silám
 • neboť se tvoří tato nová tělesná tkáň
 • Použití pro kulturní, plasticko-kosmetické účely a lékařské účely

Lidské tělo se přizpůsobuje dlouhodobému mechanickému namáhání tlakem nebo tahem změnou postižené části těla. Aby část těla změnila svůj tvar nebo velikost, musí být na příslušném místě přidány nové tělesné buňky ( např. možné zvětšení penisu a narovnání penisu pomocí expandérů, obr. 1 a 2 ). To znamená, že část těla může růst, což může po ošetření zůstat.


Narovnání penisu pomocí expandéru
Funkční schéma rovnání penisu pomocí PeniMaster
Obr. 2
Vrozené zakřivení penisu je způsobeno nestejným počtem tělesných buněk na opačných stranách penisu. Strana s menším počtem tělesných buněk (na obrázku vlevo) je kratší, což způsobuje zakřivení penisu, zejména při erekci. Protahování s expandéry klade větší tlak na stranu s menším počtem tělesných buněk, což umožňuje, aby se zde nové tělesné buňky (zobrazené růžově) tvořily rychleji než na straně s větším počtem tělesných buněk. Díky tomu lze zmírnit zakřivení. Expandéry mohou být terapeuticky nápomocné i u tzv. získaného zakřivení penisu (pyronie).

Přirozené změny těla způsobené tlakem a tahem

Přirozené prodlužování partií těla vlivem tahových sil lze pozorovat na příkladu změny tvaru ženských prsou s přibývajícím věkem. Vlivem trvalého tažného účinku gravitace na prsní tkáň mění svůj tvar a velikost ("povislá prsa"). Totéž platí pro známky stárnutí na obličeji: stále více povislá oblast brady nebo váčky pod očima jsou často působením vnějších sil na buněčnou tkáň těla a její reakci na ni.

K přirozenému zvětšení kůže vlivem tlakových sil dochází v těhotenství (obr. 3) tím, že plod tlačí na břišní stěnu zevnitř. Miminko funguje jako vnitřní „expandér“, protahuje pokožku a stimuluje ji k růstu. Kůže břicha obvykle zůstává po porodu trvale zvětšená díky nově vytvořené kožní tkáni, a proto se jeví volnější než před těhotenstvím.


Těžce těhotná žena ze strany

Obr
Přirozený růst kůže během těhotenství díky vnitřnímu protahování.

Mursijský válečník se šperky na těle a talířovým rtem

Obr
Rituálně motivované zvětšení měkkých tkání pomocí roztahovačů šperků u válečníků Mursi.

MauritsV, Murzi4 , CC BY-SA 2.0

Žena s dlouhým krkem na krku žirafy kvůli roztahovacím šperkům

Obr
Podpora růstu kostí, svalů a měkkých tkání jako ideálu krásy.


Kulturní těleso se mění tlakovými a tahovými silami

Možnost dlouhodobého modelování těla prostřednictvím strečinku či protahovacích momentů využívá člověk ke kulturním účelům již tisíce let. Válečnické kmeny Mursi a Surma v jižní Etiopii dosahují rozsáhlých deformací měkkých tkání na rtech a uších prostřednictvím trvale připevněných šperků, které svým relativním předimenzováním působí jako expandéry (obr. 4). Obyvatelky Mae Hong Son (Thajsko), známé jako „žirafí krční ženy“, vděčí za svou oblibu prodlouženým krčním obratlům, jejichž růstu dosahují trvale nošené krční kroužky, které odtlačují hlavu od ramen (obr. 5 ).


Plasticko-kosmetické tělo se mění tlakem a tažnými silami

K plasticko-kosmetické korekci partií těla využívá medicína jak přirozené tlakové a tahové síly, tak i síly mechanicky vytvářené speciálními expandéry .

 • Příklad ortopedicky efektivního využití přirozených tlakových sil najdeme v ortopedii nohou. Zde specialista využívá tlak vyvíjený na nohu vahou pacienta a deformuje ji do zdravého tvaru podle přání pomocí vložky do boty jako tlakové formy.
 • Speciální protahovací a tažné prostředky (expandéry) se používají v mnoha lékařských oborech. Rozlišují se vnější a vnitřní (implantované) expandéry.
  • Externí expandéry jsou protahovací zařízení, která jsou trvale nebo dočasně připojena k tělu zvenčí. Příklady zevních expandérů, které lze kdykoli odstranit, jsou rovnátka, která nejsou pevně připevněna k zubům, aby se napravily nesprávně zarovnané zuby a čelisti ( obr. 7 ).

   Externí expandéry pevně spojené s tělem se používají při tzv. prodlužování končetin . Zařízení se umístí zevně na končetinu (např. kratší nebo křivá noha) a pevně se přišroubují ke kosti. Kost, sval a měkká tkáň rostou a mění tvar ( obr. 8 ).
  • Viz například implantované expandéry. používá se v rekonstrukční chirurgii jako součást rekonstrukce prsu (např. po mastektomii pro rakovinu prsu). V popsaném případě jsou expandéry plastovými polštářky, které lze zvětšit a implantují se pod kůži pacienta. V průběhu několika měsíců tento tlak opět naroste v důsledku tlaku generovaného zevnitř expandérem a průběžně sledován a vytváří dutinu. Tam se po odstranění expandéru ( obr. 9 ) vloží permanentní silikonový implantát jako náhrada amputované prsní tkáně. Pomocí implantovaných kožních expanderů lze na vhodném místě (např. na obličeji) odebrat přebytečnou autologní kožní tkáň, kterou lze chirurgicky transplantovat pacientovi jinam bez rejekčních reakcí, jako je tomu u cizí tkáně od dárců.
Obr. 6a
Expandér penisu z produktové rodiny PeniMaster.
Expandér penisu z produktové rodiny PeniMasterExpandér penisu z produktové rodiny PeniMasterExpandér penisu z produktové rodiny PeniMaster
Obr. 6b
Domácí expandéry pro zvětšení penisu postrádají důležité bezpečnostní a komfortní prvky.

Penis s připojeným závažím

Obr. 7
Rovnátka pro korekci chybného postavení zubů.

Rovnátka proti špatně seřízeným zubům

Obr. 8
Expandér nohou, pevně spojený s kostí zvenčí.

Externí expandér nohy přišroubovaný ke kosti

Obr. 9
Expandéry kůže pro implantaci.

Implantovatelný expandér kůže

Texty na těchto stránkách byly automaticky přeloženy z němčiny. Původní text najdete na: www.penimaster.de/funktions Prinzip/funktions Prinzip.html